PRODUKCJA WYROBÓW MEDYCZNYCH

Medicofarma S.A w Styczniu 2020 roku pomyślnie przeszła przez proces oceny i uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania PN-EN ISO 13485:2016 w obszarze projektowania i produkcji wyrobów medycznych będący potwierdzeniem spełnienia najwyższych wymagań jakościowych w zakresie produkcji wyrobów medycznych w postaci globulek oraz wytwarzania testów diagnostycznych RT-PCR.

Nasze osiągnięcia w zakresie
wyrobów medycznych

Pierwszy polski test różnicujący COVID-19
i Grypę – MediPan FAST COVID + FLU 

Owocem współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk oraz Medicofarma S.A jest wprowadzenie z początkiem roku 2021 pierwszego polskiego testu różnicującego COVID-19 oraz grypę. Test MediPAN-COVID+Flu w sposób prosty, szybki i wiarygodny sposób pozwala na odróżnienie, czy badany pacjent jest zakażony wirusem SARS‑CoV‑2 czy wirusem grypy. Powszechne stosowanie testu różnicującego będzie miało kluczowe znaczenie w przypadku nałożenia się sezonu grypowego i trzeciej fali pandemii.

Test genetyczny MediPAN-COVID+Flu jest przeznaczony do wykrywania dwóch specyficznych genów SARS-CoV-2 oraz po jednym genie specyficznym dla grypy A i grypy B. Zestaw został skonstruowany tak, aby w jednym reakcyjnym dołku wykrywać wirusa SARS‑CoV‑2 i wirusa grypy. Równocześnie, jest on wyposażony w kontrolę prawidłowości wymazu, aby uniknąć wyników fałszywie negatywnych, związanych z nieprawidłowym pobraniem materiału od pacjenta.

Zalety testu MediPAN-2G+ FAST COVID:

  • Podwójny system kontroli
  • Wysoka czułość reakcji wykrywającej wirusa: >99%
  • Krótki czas reakcji RT-PCR: ok. 1h
  • Detekcja sygnału wyłącznie w dwóch kanałach
  • Prosta interpretacja wyniku

Certyfikaty

Działamy elastycznie i jesteśmy otwarci na stawiane nam wyzwania. Jednocześnie przestrzegamy wszelkich restrykcji koniecznych dla zapewnienia najwyższej jakości produkcyjnej. Postępujemy zgodnie z normami zawartymi w certyfikatach:

GMP

HACCP

ISO 13485

ALFA

Pracujemy nad ciągłą rozbudową portfolio usług, aby móc zaproponować atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę naszym klientom. Rozwijamy także Laboratorium B&R działające w obrębie Medicofarma S.A, dzięki czemu możemy pracować nad nowymi, skutecznymi recepturami.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na temat produkcji kontraktowej, skontaktuj się z naszym biurem. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i podpowiemy jaki rodzaj współpracy będzie dla Ciebie najlepszy.