WSPÓŁPRACA Z POLSKĄ AKADEMIĄ NAUK W POZNANIU (PAN)

W 2015 roku podjęliśmy współpracę z Polską Akademią Nauk w Poznaniu i kontynuujemy ją nieprzerwanie aż do chwili obecnej. Na drodze wspólnie realizowanych projektów, udało nam się wypracować niezwykle trwałą oraz wielowymiarową relację partnerską.Współpraca z instytucjami akademickimi i biotechnologicznymi umożliwia nieustanny rozwój naszego zaplecza B&R.

PROJEKT UTWORZENIA LABORATORIUM B&R

Pierwsze wspólne przedsięwzięcie dotyczyło realizacji projektu utworzenia Laboratorium Badawczo-Rozwojowego Medicofarma S.A. Projekt ten zakończył się pomyślnie, dzięki czemu od 2019 dysponujemy własnym, nowoczesnym zapleczem B&R.

W ramach wyżej opisanego projektu Zakład Epigenetyki PAN w Poznaniu wykonał serię badań pozwalających na rozwinięcie zagadnienia: „Epigenetyka jako nowoczesne narzędzie w badaniach prozdrowotnych funkcji suplementów diety oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego”.

PROJEKT PRODUKCJI INNOWACYJNYCH
DERMOKOSMETYKÓW

W 2019 rozpoczęła się realizacja kolejnego wspólnego projektu: „Wdrożenie wyników prac B+R i uruchomienie produkcji innowacyjnych dermo-kosmetyków zawierających opatentowaną cząsteczkę 4-N- Furfurylocytozynę”. W ramach tego przedsięwzięcia Medicofarma S.A zakupiła od Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN licencję patentową na wynalazek dotyczący syntezy 4-N-furfurylocytozyny (4NFC) i jego wykorzystywania w formulacji antystarzeniowej (anti-aging).

Uzyskane wyniki prac B+R zostały wykorzystane dla podjęcia działań własnych w Medicofarma S.A. Przetworzenie i rozbudowanie wyników pozwoliło na optymalne przygotowanie się do rozpoczęcia produkcji preparatów dermo-kosmetycznych zawierających opatentowaną kompozycję przeciwstarzeniową z 4NFC.

Projekt rozpoczął się w 2019 r. i będzie kontynuowany co najmniej do końca 2021 r.

TEST GENETYCZNY O NAZWIE
MEDIPAN-2G+ FAST COVID

Efektem skutecznej współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN jest także wprowadzenie na rynek pierwszego polskiego testu genetycznego na SARS-CoV-2. Naukowcy z poznańskiego Instytutu PAN opracowali test o nazwie MediPAN-2G+ FAST COVID, który daje możliwość wykrywania dwóch specyficznych genów koronawirusa. Medicofarma S.A zajęła się realizacją serii pilotażowej, a następnie kompleksową produkcją testów. Intensywne prace badawcze naukowców oraz szerokie możliwości naszego zaplecza produkcyjnego pozwoliły wprowadzić na rynek jeden z najszybszych tego typu testów o wyjątkowo wysokiej czułości reakcji wykrywających wirusa.

MEDIA O WSPÓŁPRACY Z PAN

W wyniku współpracy PAN i Medicofarma S.A, Polska może uniezależnić się od importu zagranicznych testów na COVID.

Ze względu na wieloletnią współpracę, zlecenie produkcji testów firmie Medicofarma S.A stanowiło naturalny wybór dla Instytutu PAN. Udostępnienie testu do użytku ogólnego nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN oraz udostępnienia zaplecza produkcyjnego Medicofarma S.A.

Medicofarma S.A partnerem Polskiej Akademii Nauk w weryfikacji testu genetycznego MediPAN-2G+ FAST COVID.

Naukowcy z PAN opracowali polski test na koronawirusa. Medicofarma S.A przeprowadziła produkcję serii pilotażowej. Ostateczną wersję testu na COVID wprowadzono w listopadzie 2020 roku.

Instytut PAN i Medicofarma S.A znów współpracują. Tym razem chodzi o pierwszy polski test na koronawirusa.

Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu opracował autorską metodę wykrywania SARS-CoV-2. Medicofarma podjęła współpracę i udostępniając swoje zaplecze produkcyjne, wprowadziła testy na rynek.

Zobacz wszystkie