PRODUKCJA SUPLEMENTÓW DIETY

Zajmujemy się produkcją kontraktową suplementów diety. Bazując na nowoczesnym zapleczu technicznym i doświadczeniu naszych specjalistów, zapewniamy najwyższą jakość usług na każdym etapie realizacji zamówienia. Oferujemy różne formy wytwarzania i umożliwiamy wprowadzanie na rynek nawet małych serii produktów. Działamy terminowo i rzetelnie, dzięki czemu klient może być pewien, że jego zlecenie zostanie potraktowanie indywidualnie oraz w pełni profesjonalnie. W ramach każdej współpracy dostarczamy gotowe produkty, które są zgodne z aktualnymi przepisami Unii Europejskiej i spełniają wszystkie wymogi systemu HACCP.

Produkcja suplementów diety
w Medicofarma S.A:

Elastyczne warunki współpracy

Medicofarma S.A oferuje szeroką gamę usług i rozwiązań w zakresie produkcji suplementów diety. Jesteśmy jednym z głównych producentów kontraktowych suplementów diety w Europie. Realizujemy zarówno pomysły posiadające wyłącznie ogólną koncepcję, jak i projekty z opracowaną już wcześniej recepturą. Na prośbę klienta możemy także dokonać analizy zaproponowanego składu oraz dopasować go do warunków technologicznych. W każdej współpracy wykazujemy się wysoką elastycznością, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować  indywidualne i w pełni dopasowane rozwiązania.

15 lat doświadczenia w produkcji kontraktowej

Na przestrzeni ostatnich 15 lat mieliśmy okazję uczestniczyć w tworzeniu wielu nowych suplementów diety. Dlatego do każdej współpracy, oprócz nowoczesnego zaplecza technicznego, wnosimy także swoje unikalne doświadczenia i merytoryczne wsparcie.

Poprzez kompleksową obsługę na dowolnych etapach procesu produkcyjnego, pomagaliśmy w realizacji zróżnicowanych projektów i wspieraliśmy klientów w umacnianiu ich pozycji na rynku suplementów diety. Podejmując się produkcji mniejszych i większych serii suplementów, przyczyniliśmy się do dynamicznego rozwoju wielu linii produktowych.

Realizacja małych i dużych zleceń

Swoje usługi oferujemy zarówno dużym korporacjom o ugruntowanej pozycji, jak i małym firmom, które na rynku suplementów diety stawiają swoje pierwsze kroki. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i dbamy o to, aby dopasować ofertę wprost do jego unikalnych potrzeb. W przypadku klientów znajomość receptur i wiedza dotycząca sektora suplementów diety nie jest konieczna. Medicofarma S.A zapewnia fachową wiedzę oraz kompleksową pomoc, która umożliwia wdrożenie do produkcji każdego autorskiego produktu.

Pełna poufność

Od samego początku współpracy zapewniamy pełną poufność w kwestii omawianych receptur, etykiet i opakowań. Nie udzielamy informacji dotyczących projektów, które realizujemy dla innych klientów. Wszelkie dane, pomysły i składy, które pojawiają się w toku realizowanego zlecenia, objęte są tajemnicą. Decydując się na produkcję swojego suplementu diety w Medicofarma S.A, można mieć pewność co oryginalności produktu końcowego i bezpieczeństwa jego formuły.

Gwarancja jakości

Medicofarma S.A ma w swojej ofercie szeroki zakres usług obejmujących produkcję kontraktową suplementów diety. Stosujemy się do restrykcyjnych wymogów jakościowych, dzięki czemu możemy zagwarantować rzetelną realizację złożonych zamówień. W ciągu 15 lat istnienia Medicofarma S.A udało nam się stworzyć zespoły składające się z wyspecjalizowanych i doświadczonych pracowników. Ich wysokie kwalifikacje oraz pełne zaangażowanie w podejmowane projekty powodują, że możemy realizować je z pełnym sukcesem.

Jakość wytwarzanych suplementów diety gwarantujemy na podstawie certyfikatu HACCP. Przestrzegamy wszelkich norm i procedur dotyczących bezpieczeństwa produkowanych suplementów. Jesteśmy poddawani bieżącej kontroli Sanepidu i posiadamy potwierdzenie spełniania standardów HACCP chroniących przed zagrożeniami zdrowotnymi.

Standaryzacja względem aktualnych przepisów

Śledzimy wszelkie zmiany dotyczące prawnych aspektów sektora produktowego suplementów diety i na bieżąco wdrażamy je do naszej codziennej pracy. W ten sposób możemy zapewnić, że suplementy, które wytwarzamy, spełniają wymogi zawarte w przepisach UE dotyczących bezpieczeństwa żywności.

Działania, które pozwalają nam zagwarantować bezpieczeństwo prawne suplementów diety:

  • ocena ryzyka produktów
  • badanie stabilności
  • kontrolowanie poziomu zanieczyszczeń środowiskowych
  • monitorowanie sposobu produkcji, magazynowania oraz transportu (pod kątem temperatury i wilgotności)

Rutynowe kontrole przeprowadzane są w naszym laboratorium. Badania cechujące się wyższym poziomem zaawansowania realizujemy na terenie niezależnych jednostek laboratoryjnych GLP.

Formy suplementów

Posiadamy nowoczesne zaplecze techniczne oraz wyspecjalizowanych pracowników, dzięki czemu nasze możliwości produkcyjne są wyjątkowo wysokie. Duży wpływ na wybór formy suplementu diety ma jego skład. Zawsze jednak jesteśmy w stanie zaproponować takie rozwiązanie, które dla klienta będzie najbardziej korzystne. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie, zachowując przy tym pełen profesjonalizm. Chętnie służymy radą i merytorycznym wsparciem, a jednocześnie jesteśmy też otwarci na nowe wyzwania.

Tabletki

tabletki powlekane (otoczki wytworzone na bazie wody) oraz tabletki niepowlekane.

Kapsułki twarde

kapsułki z żelatynowymi powłoczkami, kapsułki z powłoczkami pochodzenia roślinnego oraz kapsułki o spowolnionym uwalnianiu DR-caps. Możliwe rozmiary kapsułek to: 000, 00, 0, 1, 2.

Szaszetki foliowe

produkujemy saszetki płaskie oraz saszetki typu stickpack nadające się do pakowania kilkugramowych porcji suplementów diety

Blistry

blistry z foliami bezbarwnymi oraz blistry z zastosowaniem folii różnobarwnych: PVC, PVC/PVDC, PVC/PE/PVDC, Aclar, ALU/ALU.

Słoiczki i buteleczki

słoiczki ze szkła, aluminium lub tworzywa sztucznego. 

Formy płynne suplementów

syropy, zawiesiny,  płyny, krople, spray (bezciśnieniowy) z pompką i atomizerem oraz systemem dwufazowym Bormioli.

Usługi produkcji kontraktowej
suplementów diety:

W związku z różnorodnością oferowanych form farmaceutycznych podejmujemy szereg usług, które pozwalają uzyskać najlepszy jakościowo produkt:

Kompaktorowanie

Dysponujemy różnymi technologiami wytwarzania, w tym także kompaktorowaniem, czyli metodą produkcji granulatów wykonywaną na sucho i mokro. Kompaktory pozwalają na szybkie i efektywne pozyskanie granulatu przy zastosowaniu uproszczonego procesu produkcji.

Tabletkowanie i powlekanie

Oferujemy różne formy tabletek (powlekane i niepowlekane) i zróżnicowany kształt tabletek (płaskie, wypukłe, okrągłe, podłużne). Uczestniczymy w procesie powstawania receptury i doradzamy rozwiązania, które zgodnie z naszym doświadczeniem, będą atrakcyjne dla klienta. Do produkcji suplementów diety stosujemy standaryzowane surowce spełniające krajowe i europejskie normy. Dbamy także o przestrzeganie wytycznych dotyczących jakości oraz poprawności całego procesu produkcji.

Produkcja tabletek niepowlekanych

Podstawową formą suplementów diety są tabletki niepowlekane. Proces ich powstawania wiąże się z kompresją proszku stanowiącego mieszaninę wybranych składników i utworzeniu tabletki o ustalonym wcześniej kształcie. Tabletkę niepowlekaną określa się jako rdzeń, który cechuje niewielka ilość składników pomocniczych.

Produkcja tabletek powlekanych

Jedną z usług dostępnych w Medicofarma S.A jest produkcja tabletek pokrytych cienką warstwą substancji. Ta powłoka ma za zadanie chronić rdzeń tabletki przed czynnikami zewnętrznymi, umożliwia kontrolowane uwalnianie substancji czynnej z tabletki, niweluje nieprzyjemny posmak i ułatwia przełykanie. Ze względu na rodzaj zastosowanej substancji powlekającej, oferujemy dwa rodzaje tabletek powlekanych: drażetki oraz tabletki powlekane filmem.

Kapsułkowanie

W ofercie produkcji kontraktowej suplementów diety posiadamy także ich kapsułkowanie. Produkujemy zarówno kapsułki żelatynowe, jak i wegetariańskie Vcaps. Dajemy także możliwość wytwarzania kapsułek cechujących się spowolnionym uwalnianiem DR-caps. Zawartość kapsułek mogą stanowić dowolne substancje czynne: ekstrakty roślinne, minerały, witaminy, probiotyki, itp. Produkujemy kapsułki bezbarwne oraz różnobarwne z wyznaczonym przez klienta nadrukiem. Proponowane rozmiary kapsułek to: 000, 00, 0, 1, 2.

Blistrowanie

Do pakowania suplementów w formie tabletek i kapsułek oferujemy blistry. Do wyboru klientów są blistry z materiałów: PVC, PVC/PVDC, PVC/PE/PVDC, Aclar, ALU/ALU. Kształt oraz rodzaj blistra dopasowujemy bezpośrednio do kształtu wyprodukowanej tabletki/kapsułki, jak również do konkretnej ich ilości w pojedynczym opakowaniu. Dysponujemy automatycznymi liniami pakującymi, które zapewniają wysoką precyzję procesu pakowania.

Saszetkowanie

Jednym ze sposobów pakowania suplementów diety są saszetki. Mają one postać foliowego, termozgrzewalnego opakowania z możliwością wykonania nadruku. Saszetki odznaczają się wysoką wytrzymałością mechaniczną i gwarantują trwałe zamknięcie produktu.Umożliwiają pakowanie małych pojemności (kilka gramów) oraz dużych dawek suplementów (kilka kilogramów). Dostępne rodzaje saszetek: saszetka płaska, saszetka typu stick. Do saszetek możemy pakować suplementy w formie płynnej oraz sypkiej.

Butelkowanie

Gotowe suplementy diety pakujemy także w buteleczki. Dysponujemy surowcami butelek takimi jak: HDPE, PET oraz szkło. Zapewniamy najwyższą jakość zarówno w kwestii opakowań, jak i samych suplementów diety. Zawsze postępujemy zgodnie ze specyfikacją przekazaną nam przez Klienta.

Produkcja syropów i płynów

Oferujemy przystępniejsze formy suplementów diety takie jak syropy, zawiesiny i płyny. Pomagamy w doborze składników oraz utworzeniu receptury, która będzie spełniać wytyczne klienta dotyczące walorów smakowych i terapeutycznych.

Zakres usług w produkcji kontraktowej suplementów diety:

Kompleksowa usługa wprowadzania na rynek suplementów diety

W zależności od potrzeb klienta uczestniczymy w pełnym cyklu powstawania produktu. Zapewniamy kompleksową realizację projektu – od pomysłu aż po produkt końcowy.

Opracowanie składu i technologii produkcji

Opracowujemy składy i technologię produkcji suplementów diety i dietetycznych środków spożywczych. Korzystając z naszego doświadczenia oraz wiedzy, możemy zaproponować recepturę, która będzie spełniać wyznaczone walory terapeutyczne, smakowe oraz zapachowe.

Notyfikacja i rejestracja produktu – rejestracja suplementów diety

Notyfikacja i rejestracja produktu jest jednym z kluczowych etapów wprowadzania produktu na rynek. Jednocześnie jest to wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ wymaga niezwykłej skrupulatności. Pomagamy klientom przygotować niezbędną dokumentację, dzięki której możliwe jest m.in. zarejestrowanie nowego suplementu diety.

Produkcja suplementów diety

Produkujemy suplementy diety nieprzerwanie od 15 lat.  Oferujemy różne formy wytwarzania i usługi w zakresie produkcji kontraktowej. Umożliwiamy wprowadzanie na rynek nawet małych serii produktów. Działamy terminowo i rzetelnie, dzięki czemu klient może być pewien, że jego zlecenie zostanie potraktowanie indywidualnie oraz w pełni profesjonalnie. W ramach każdej współpracy dostarczamy gotowe produkty, które są zgodne z aktualnymi przepisami Unii Europejskiej i spełniają wszystkie wymogi systemu HACCP.

Etykietowanie i znakowanie

Udostępniamy narzędzia, dzięki którym nasi klienci mogą stworzyć własne, przystosowane do ich produktu etykiety. Zapewniamy wysoką jakość etykiet i zajmujemy się wprowadzaniem oznaczeń, które spełniają wszystkie wymogi prawne. To szczególnie ważne dla artykułów takich jak suplementy diety, w przypadku których informacje dotyczące składu oraz daty ważności są wymagane.

Pakowanie do kartoników

Zajmujemy się pakowaniem gotowych produktów, stosując do tego celu m.in.: blistry, butelki, saszetki oraz sticki. Tak przygotowane suplementy umieszczamy w wybranych przez klienta opakowaniach kartonowych. Zapewniają one odpowiednią ochronę i pozwalają na łatwą ekspozycję w punktach sprzedaży. Posiadamy automatyczną linie do pakowania gotowych produktów w opakowania końcowe – kartoniki.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na temat produkcji kontraktowej, skontaktuj się z naszym biurem. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i podpowiemy jaki rodzaj współpracy będzie dla Ciebie najlepszy.