HISTORIA FIRMY

W 2004 roku, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Wisłosan” w Radomiu, powstało przedsiębiorstwo produkcyjne branży farmaceutycznej – Medicofarma S.A. Aby móc zaproponować pacjentom skuteczne i bezpieczne rozwiązania, postawiliśmy na nowoczesną technologię produkcyjną i wysoką jakość wytwarzanych produktów. Wymagało to otworzenia własnego parku maszynowego z urządzeniami dorównującymi światowym standardom w zakresie wytwarzania form farmaceutycznych.

MEDICOFARMA S.A DZISIAJ

Specjalizujemy się w kontraktowej produkcji wyrobów medycznych, produktów leczniczych i suplementów diety. Naszym możliwościom oraz jakości wytwarzanych produktów zaufały małe, średnie i duże firmy farmaceutyczne z całej Polski.

Systematycznie zwiększamy zasięg swojej działalności poprzez nawiązywanie współpracy kontraktowej z firmami zlokalizowanymi w bliższych i dalszych zakątkach świata. Budowanie mocnych relacji opartych na wieloletniej współpracy postrzegamy jako nasz największy kapitał oraz jeden z najbardziej istotnych czynników wzrostu dla Medicofarma S.A.

Obszar działalności Medicofarma S.A obejmuje także rynki zagraniczne. Firmy, z którymi współpracujemy, mają swoje siedziby w krajach takich jak: Austria, Czechy, Hiszpania, Irlandia, Kanada, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy.

Technologia

Od początku istnienia Medicofarma S.A dynamicznie rozwija technologię produkcyjną. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, którego wyposażenie jest nieustannie poszerzane o kolejne urządzenia oferujące rozwiązania i jakość na poziomie światowym. Korzystając z najnowszych rozwiązań, możemy zaoferować kompleksową usługę obejmującą wszystkie etapy wytwarzania, aż do produktu końcowego. Z naszych zasobów oraz wiedzy korzystamy w taki sposób, aby dorównać stale zmieniającym się i wciąż rosnącym potrzebom rynku farmaceutycznego.

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Na początku 2019 roku projekt stworzony przez Medicofarma S.A uzyskał dofinansowanie z funduszy unijnych. Umożliwiło to otworzenie innowacyjnego laboratorium badawczo-rozwojowego. Nasze centrum R&D (Research and Development) wyposażyliśmy w specjalistyczną aparaturę oraz sprzęt, które pozwalają na wykonywanie prób technologicznych w skali laboratoryjnej i półtechnicznej. W laboratorium posiadamy także urządzenia analityczne i pomiarowe do przeprowadzania kompleksowych badań mikrobiologicznych oraz międzyprocesowych.

Ludzie

Nowoczesne urządzenia mają istotny wpływ na rozwój i pozycję firmy, jednak Medicofarma S.A to przede wszystkim zespół wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki ich doświadczeniu, rzetelności i pasji jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom, które stawiają przed nami polscy i zagraniczni klienci. Zaangażowanie ludzi tworzących Medicofarma S.A ma swój udział w poprawie zdrowia pacjentów na całym świecie i przyczynia się do popularyzowania farmaceutycznych innowacji.

Od początku istnienia firmy wdrażamy strategię polegającą na szczególnym poszanowaniu pracy wykonywanej przez naszych specjalistów, jak również umiejętnym korzystaniu z ich wiedzy. Stopniowo zwiększamy liczbę merytorycznie wyspecjalizowanego personelu naukowo-badawczego i produkcyjnego. Czerpiąc z cennego doświadczenia pracowników, klientów i partnerów biznesowych mamy możliwość ciągłego rozwoju jako firma.