Co to jest produkcja kontraktowa i na czym polega?

Produkcja kontraktowa jest jedną z form kooperacji niekapitałowej. W ramach kooperacji kontraktowej producent udostępnia swoje zaplecze wytwórcze oraz personel wykonawczy dla osiągnięcia celów wyznaczonych przez klienta.

Produkcja suplementów diety a bezpieczeństwo konsumenta

Zgodnie z prawem żywnościowym, suplementy diety należy klasyfikować na równi z innymi produktami z kategorii ,,środki spożywcze”. Wiąże się z tym łatwiejsza ich dostępność dla konsumentów chcących uzupełnić samodzielnie niedostatki w diecie. Ta powszechność suplementów spowodowała jednak konieczność uregulowania ich składu i jakości za pomocą odpowiednich norm. Tylko w ten sposób produkty określane jako suplementy diety mogą być uznawane za bezpieczne i dopuszczane do ogólnego obrotu.

Pierwszy test róznicujący COVID-19 oraz Grypę.

Naukowcy z ICHB PAN oraz Medicofarma i Polpharma wprowadzają pierwszy test różnicujący COVID-19 oraz grypę. Od początku 2021 zostanie wprowadzony na rynek nowy test MediPAN-COVID+Flu, który w sposób prosty, szybki oraz wiarygodny pozwala na odróżnienie, czy badany pacjent jest zakażony wirusem SARS‑CoV‑2 czy wirusem grypy. Jest to pierwszy, polski, różnicujący test genetyczny

Medicofarma wprowadza na rynek polski test na koronawirusa MediPAN-2G+ FAST COVID

Test genetyczny MediPAN-2G+ FAST COVID opracowany przez naukowców z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu jest już dostępny do użytku. Za wprowadzenie testu na rynek odpowiedzialna była Medicofarma. Test jest jednym najszybszych i najbardziej czułych, jakie dotąd powstały.

MediPAN-2G+ FAST COVID –Szybki test na Covid-19

Na rynek trafiło kolejne rozwiązanie, gdzie naukowcy z PAN we współpracy z Medicofarmą i Polpharmą – To jest najszybszy test na polskim rynku, jeśli chodzi o testy molekularne qRT-PCR, które uznawane są za najbardziej wiarygodne w wykrywaniu wirusa SARS-CoV-2 – mówi Cezary Kilczewski, prezes Medicofarmy.

MEDIA O WSPÓŁPRACY Z PAN

W wyniku współpracy PAN i Medicofarma S.A, Polska może uniezależnić się od importu zagranicznych testów na COVID.

Ze względu na wieloletnią współpracę, zlecenie produkcji testów firmie Medicofarma S.A stanowiło naturalny wybór dla Instytutu PAN. Udostępnienie testu do użytku ogólnego nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN oraz udostępnienia zaplecza produkcyjnego Medicofarma S.A.

Medicofarma S.A partnerem Polskiej Akademii Nauk w weryfikacji testu genetycznego MediPAN-2G+ FAST COVID.

Naukowcy z PAN opracowali polski test na koronawirusa. Medicofarma S.A przeprowadziła produkcję serii pilotażowej. Ostateczną wersję testu na COVID wprowadzono w listopadzie 2020 roku.

Instytut PAN i Medicofarma S.A znów współpracują. Tym razem chodzi o pierwszy polski test na koronawirusa.

Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu opracował autorską metodę wykrywania SARS-CoV-2. Medicofarma podjęła współpracę i udostępniając swoje zaplecze produkcyjne, wprowadziła testy na rynek.

Zobacz wszystkie